Uut, huvitavat ja vajalikku algavaks hooajaks

 • Koolituse kuupäev: 31. oktoober 2023
 • Korraldaja: Audiitorkogu
 • Hind eelregistreerimisel AK liikmetele: 160 EUR
 • Tavahind: 176 EUR
Registreeru › Registreerumine kuni: 31.10.2024 23:59
 • Nähtav kuni: 31.10.2024
 • Osalejaid kohapeal (maksimaalselt): 67 (100)
 • Koolituse liik: Salvestatud veebikoolitus, Kohapealne koolitus
 • Toimumise koht: Park Inn by Radisson Meriton Conference & Spa hotell (Toompuiestee 27, Tallinn)
 • Õppemaht: 7,5

"Uut, huvitavat ja vajalikku algavaks hooajaks” koosneb selle hooaja tähtsatest valikteemadest. Tutvustame eetikakoodeksi muudatusi ning pühendame aega kvaliteedijuhtimise standardi kohase kvaliteedijuhtimise süsteemi rakendamisele ja selle hindamisele. Virtuaalkanali kaudu osalevad infopäeval ka IFAC’i esindajad, kes räägivad Eesti audiitoritele viimaseid ESG-alaseid uudiseid, mida täiendavad meie koostööpartnerid Rahandusministeeriumist. Samuti annab audiitorite tööle tagasisidet RAB ning vaatame vandeaudiitorite tööle läbi kohtuniku pilgu. Oma tööst majanduskuritegude uurimisel ja soovitustest audiitoritele tuleb rääkima Keskkriminaalpolitsei esindaja.

Päevakava

09.30-10.00       Tervituskohv

10.00-12.00       I teemaplokk

Avasõnad Audiitorkogu presidendilt

 • "ISQM-iga 1 nõutud kvaliteedijuhtimise süsteem ja selle hindamine" - Kersti Soodla (Audiitorteenuse OÜ vandeaudiitor), Robert Pirk (OÜ E-Audit vandeaudiitor) ja Angelika Ruubel (Audiitorkogu metodoloogiakomisjoni juht)

15. detsember 2023 seisuga peab kõigil AEV-del olema tehtud uue standardi ISQM1 kohane kvaliteedikontrollisüsteemi hindamine. Umbes 1,5 tunnise ettekande eesmärgiks on käsitleda peamisi teoreetilisi ja praktilisi kvaliteedijuhtimise süsteemi aspekte, et sellist hindamist teha.

 • "Muudatused eetikakoodeksis" - Angelika Ruubel (Audiitorkogu metodoloogiakomisjoni juht)

I teemaploki slaididega saad tutvuda SIIN. *Slaidid 32-38 sellel koolitusel ettekandmisele ei kuulu, sest nende ettekanne toimus eelmise aasta kvaliteedi juhtimise koolitusel ja on lisatud osalejatele iseseisvaks tutvumiseks.

12.00-13.00       Lõuna

13.00-14.00       „Rahapesu Andmebüroo tagasiside ja ootused audiitoritele“ - Anastasija Suursaar ja Anastassia Minossenko

14.00-14.45      „Audiitorite töö kohtuniku pilgu läbi“ - Kai Härmand (Harju Maakohtu kohtunik)

14.45-15.00       Kohvipaus

15.00-15.30       „Majanduskuriteod – mida audiitorid peaksid teadma?“ - Max-Sander Mikli (Keskkriminaalpolitsei majanduskuritegude büroo juhtivuurija)

15.30-16.15      IFAC ettekanded tööst ESG suunal (esitlused on inglise keeles)

 • “IFAC’s publications and perspective on the global context & framework for the profession in terms of sustainability reporting and State of Play research on assurance of sustainability information”David Madon (Director, Sustainability, Policy & Regulatory Affairs)
 • ISSA 5000 - Warren Maroun (IAASB Board Member and member of the IAASB’s Sustainability Assurance Taskforce Group) 

16.15-16.45     „Kestlikkusaruandluse rakendamisest – Rahandusministeeriumi vaade“ Rainer Osanik (Rahandusteabe poliitika osakonna juhataja) ja Kersti Rahlin (Rahandusteabe poliitika osakonna jurist)
 

Infopäev toimub ainult kohapealse üritusena ning veebiülekannet ei toimu. Küll aga salvestame infopäeva ning hiljem on võimalik salvestust järelvaadata. Kõigil neil audiitoritel, kes tulevad infopäevale kohale, sisaldub järelvaatamisõigus koolituse hinnas. Kui soovid osta ainult salvestuse, vali koolitusele ennast kirja pannes registreeringu liigiks “Salvestatud veebikoolitus”.

Koolituspäeva orienteeruv kestvus on 5-8h (algusega kell 10.00 ja lõpetades hiljemalt 17.00). Koolituse hind sõltub koolituse tegelikust pikkusest (miinimum hind 110 eurot ja maksimaalne hind 176 eurot).

 • Teemad: vande- ja siseaudiitori ning audiitorühingu tegevuse alused, vande- ja siseaudiitori kutsetegevuse standardid ja tõlgendused, majandushaldusõigus
 • Valdkonnad: juhtimine

Koolituse kava

Salvesta PDF formaat
Salvesta kalendrisse

Menüü