Audiitorkogu / 13. veebruar 2024

Audiitorfirmad kutsuvad tudengeid kandideerima tööle ja praktikale

Audiitorkogu on koostöös kaheksa audiitorfirmaga alustanud kampaaniaga „Töökoht ärinõustamisfirmas on kraadiõppe loogiline jätk!“. Kampaaniaga kutsutakse tudengeid tutvuma audiitor- ning ärinõustamisfirmade tööga ja kandideerimiseks avatud praktika- ning töökohtadega veebilehel www.audiitoriks.ee. Kampaania raames tehakse koostööd Tallinna Tehnikaülikooli, Tartu Ülikooli, Tallinna Tehnikakõrgkooli ning Sisekaitseakadeemiaga.

Kampaania visuaal.

„Audiitortegevust, nii nagu ka suuremaid Eesti ettevõtteid, on oluliselt mõjutamas rohepööre ja sellest tulenev kestlikkuse aruandlus. Audiitoritel on võtmeroll, et õppida koos oma klientidega tundma ja rakendama seni kogumata ja avaldamata jäänud infot ettevõtete keskkonnamõjudest, sotsiaalsetest asjaoludest ning valitsemispraktikatest. Tänu sellele vajab audiitortegevus mitmekülgsete teadmiste ja oskustega pealekasvu,“ selgitab Audiitorkogu president Märt-Martin Arengu kampaania tausta.

Ehkki erinevates Eesti ülikoolides on võimalik audiitortegevusalaseid õppeaineid läbida, siis audiitorfirmade eripära on õpiaja jätkumine tööl olles, nii et tööle või praktikale tulles ei pea tudeng juba kõike teadma, vaid ta peaks olema avatud tööl olles juurde õppima. Firmades toimib traditsiooniline karjäärimudel: õpipoiss, sell, meister. Audiitorfirmas omandatud kogemus võimaldab tööturul liikuda n-ö horisontaalselt – töötaja ei pea enam uues kohas nullist alustama, vaid saab sõltuvalt kogemuse tasemest liikuda võrdväärsele positsioonile uues ettevõttes.

Eelmisel aastal oli kampaania keskendunud arvestusala erialadele – paljud vandeaudiitorid on õppinud arvestust või majandust. Samas tuleb üha komplekssemaks muutuvas maailmas ainult kasuks, kui vandeaudiitoril on mitmekülgsed teadmised, näiteks IT-st, keskkonnaalalt või hoopis õigusvaldkonnast. Sellest tulenevalt tehakse tänavu koostööd rohkemate insituutidega, sest vandeaudiitoriks saamisel on eelduseks bakalaureusekraad.

Kampaania raames kutsutakse üliõpilasi end proovile panema nuputamisülesandega ja tutvuma ärinõustamisfirmade ning praktika- ja tööpakkumistega veebilehel www.audiitoriks.ee. Kampaania aktiivne periood on 13. veebruarist 12. märtsini. Kampaaniaga tutvustatakse tudengitele ärinõustamisfirmade tööd ja võimalus on kandideerida ettevõtetesse Audiitorteenuse OÜ, BDO Eesti, Deloitte Eesti, EY Eesti, Grant Thornton Baltic, KPMG Baltics OÜ, PwC Estonia ja Rödl & Partner.

Jaga artiklit:
Menüü